[ Zpět na přehled ]

Chlapi sobě V/15

3.-4.9.2015

Čtvrtek dopoledne. Na obloze se honí mraky a jsme s Jiříkem sami doma, tak narychlo balím a kolem poledne vyrážíme na noc do pískovců.

Táhneme napřed ke studánce v Čapském dole, která je teď opravená a použitelná. Nabírám vodu a zavazadlo na zádech mi nějak ztěžklo. Po létě zase táhnu karimatku i pro sebe a spolu se spacáky, troškou jídla mám problém, když Jirka odmítá jít a chce na koně. Co se dalo dělat, holt jsem si při výstupu na Kostelec dal za vlčí jámou pauzu.

Počasí bylo slušně vychované - pršet začalo až když jsme se pod převis vrátili s nasbíraným, dřevem. Tak opékáme buřtíky a koukáme do houstnoucí mokré tmy.

Pršelo celou noc a spalo se při tom šumění dobře. Anebo to možná bylo tou karimatkou.

 

Ráno je chladné a kolem se válí mlha. Jsem přespalý, tak vstávám a potichu si vařím kafe a v klidu a pohodě snídám. Jirka se budí v půl osmé, tak na žhavých uhlících ohřívám kakao. Pomalu se balíme, zbytek dřeva házím do hromadu a píšu zápis do kempovky. Ještě vyskládat vločku do vyhaslého ohniště a jde se.

Bez vody to jde o dost líp než včera odpoledne, tak to bereme mokrými skalami přes Tisícák a Martinskou stěnu Husí cestou na Ćap a pak, protože je spousta hodin rychle do Pavliček. Čeká nás cesta pro Terezku, pak nabereme Klárku a pak hurá na Brdy - na Studený vrch...


Kameňák © 1999 - 2019 .