[ Zpět na přehled ]

Dětský vandr

4.-6.9.2015

Když jsem ve čtvrtek dopoledne začal balit, narazil jsem na doposud nepoznaný logistický problém - jak zabalit do jednoho batohu věci pro mě, dvě malé děti a ženu v pokročilé fázi těhotenství. Vše navíc zjednodušené tím, že si ještě před tím odskočíme v poloviční sestavě na jednu noc do pískovců. I vzal jsem tedy svojí největší krosnu a naplnil jsem ji a i přes to pár zbývajících věci muselo přijít do dalšího malého batohu, který bohužel bude muset vzít Klárka.

Na tenhle vandr jsme se nečekaně domluvili na potlachu Brdských dobráků se Šlápim. Původně se měl přidat i Tony s rodinou, ale ten nakonec neměl hlídání pro psa Uhlíka takže nejel, zato se zjevil Honza Autíčko se synem Tomáškem zvaným Matchbox. Nakonec tak byla přítomna poměrně silná šestičlenná dětská smečka.

 

Předsevzetí, že se opiju, se mi bohužel nevyplnilo ani první, ani druhý večer a to i přes opravdovou snahu obsluhy. V pátek jsem usnul s dětmi a v sobotu jenom chvíli po nich. Ale jinak to byl příjemně strávený víkend - děti si obvykle hráli a nevyžadovali žádnou přítomnost svých rodičů. Kopaly jámy, lezly rozhlednou nahoru a dolů, chodily na ostružiny a tak podobně. Jenom škoda, že nedorazil Čup s dcerou a nekonal se tak prvovýlez rozhledny.

K sobotnímu večeru do rozhledny dorazil i jakýsi drsný Lotyš, kterého se - na rozdíl ode mě opít podařilo. Spal tu i když na Brdech je tma a zima jako v Gulagu a zemák jenom občas.

 

V neděli po půlnoci začalo pršet a ráno se počasí definitivně přepnulo do módu "studený podzim".

Kvůli povinnostem mizíme ještě před polednem.


Kameňák © 1999 - 2019 .