[ Zpět na přehled ]

Chlapi sobě I/2016

6.-8.5.2016

Původně jsem měl jet jenom s Jirkou. V pátek v poledne mi ale píše Toulavej Medvěd, že pokud chci jet s dalšími lidmi (a především dětmi), tak mám dorazit v sobotu v deset do cukrárny ve Mšeně. Tak měním cíl dnešní noci a místo Blížáků směřujeme na Dolní Korkas, kde jsem vlastně nebyl na vandru už hodně dlouho.

Večer táboříme pod velkým převisem na Hradkově. Dřevo je napůl syrové, tak strašlivě čmoudí, jenomže jiné v dosahu není a táhnout někam na soušku s tříletým dítětem nejde.

Ráno nás budí slunce nelidsky brzo. Snídáme a pak scházíme kolem studánky a couráme po okolí. V deset jsme už u zmíněné cukrárny, kde potkávám Medvěda s ženou a dítětem a seznamuju s s Pečbuřty kolem Pavouckýho a Bobra. Po nakoupemí cukru v houfu směřujeme Debřskou roklí do Bludiště a pak klesáme k Ráji. Je vedro a těšíme se do hospody, jemnomže ta je v obležení, takže končíme v nedalekém občerstvení.

Lepí se mi jazyk na patro ale místo kofoly dostávám pivo, což mě nějak nečiní dobře, takže beru Jirku na nanuka a odcházíme v předstihu. Vedrem šlapeme po rozpálené slnici k Vojtěchovu. Tam nabírám vodu a zjevuje se náhodně okolojdoucí Žralok. Kecáme a zvu ho, ať se zítra za námi přijede podívat.

Za Hlučovem se válíme ve stínu lesa, dokud nás nedošel zbytek party. Převis je nedaleko, takže za chvíli už je nadělaná hromada dřeva a hoří oheň.

Večer je poněkud na pytel neb uspávám jirku až do půl desátý a k ohni si tak sedám až ve chvíli, kdy většina odchází spát.

Ráno zase slunce. Snídáme, děti se honí dole v rokli a v osm se skutečně zjevuje Žralok se synem, který tak rozmnožil počet dětí na šest.

Zpět do Mšena vyrážíme přes Pokličky až kolem poledne. Tam oběd v hospodě na náměstí a po rozloučení marný pokus o cukrárnu, která je ale tak přeplněná, že to vzdáváme a hurá domů.


Kameňák © 1999 - 2019 .