[ Zpět na přehled ]

Chlapi sobě IV/2016

1.-2.7.2016

Jenom pátečněsobotní vandr, takž nejbližší možná destinace - Brdy.

 

S Jiříkem nastupuju na Smíchově do rychlíku na Písek a potkáváme Naději se Smrtibráchou, ktěří taky míří do Jinců a jsou jako hrdličky. Jirka je z nich docela paf, tak ani nezlobí.

Z jineckého nádraží táhneme po loukách do Čeňkova - do hospody Za vodou. Prý tam má dorazit pár kamarádů, ale až někdy večer, tak dáváme jenom malinovku a nanuka a táhneme nahoru. Původně jsem sice chtěl na Cimmaron, ale na Lonestáru se začíná šeřit, tak jdeme klasicky na BootHill.

 

Spát jdeme brzy a brzy i vstáváme, takž mi nepříjde jako dobrej nápad vracet se podívat na Lonestar, jestli tam dorazili ostatní z hospody. Tak balím a vyrážíme směr Studený vrch. Jirka střídavě šlape a střídavě skučí že se chce nést. Hledáme houby, lovíme brouky a prostě pohoda. Od ježčích schodů ho na Studeňák vynáším.

K rozhledně dorážíme akorát když se opékají první klobásky, tak si jednu napůl dáváme, lezeme se rozhlédnout a pak lenošíme na sluníčku, dokud nepříjde velký černý mrak. Pak zase balíme a kolem Naděje utíkáme na vlak do Osova. Kromě pár kapek to dáváme za sucha.

 

V Praze mi Jirka usíná v autobuse, takž ho kilomtr nesu spícího v náručí a lidi na nás koukají ještě o kousek víc divně než obvykle...


Kameňák © 1999 - 2019 .