[ Zpět na přehled ]

Dobrácký oheň

22.-23.9.2017

Klárka je v už několik dní v Polsku a důrazně mi doporučila, být s dětmi o víkendu doma a odpočívat. Jenomže já si na turbovandru schoval zásobu jídla v seníku u Hromofky a přeci ho tam nenechám?

Auto necháváme u vodárny nad Drahlovicemi. Jirkovi dávám na záda USárnu, beru tele, Petříka zvedám na koně a jdem. V Hatích v tu dobu začíná dobrácká merenda, ale ta není baby friendly a vlastně není vhodná ani pro mě, když je holt ze mě ten zapráskanej abstinent. Tak alespoň píšu Bobrovi, ať tam rozhlásí, že budeme nocovat u Rudánka na boudičce a když mi někdo vzbudí k ránu děti řevem, už se díky řevu dětínevyspí.

Na Antleru jsme za setmění. Jdeme ještě pro vodu ke studánce a pak už tmu ozařuje oheň. Kluci jsou z toho tmavého lesa nějak nesví, tak se mi neustále pletou pod nohy. Chvilku po večeři je zaháním do spacáků a jdu si lehnout k ním abych naspal plánovaný zítřejší deficit.

 

Ve tři ráno doráží Rudánek se Standou H., chovají se opile potichu a jdou si lehnout k dřevníku pod celtu. Až je mi hamba, že zabíráme boudu.

 

Budíme je před osmou. Delší dobu se mi syčáky ve spacácích udržet nepodařilo.

Snídáme. Rudánek se Standou smaží vajíčka a kluci jenom valí oči. Prý se tu má objevit ještě dalších pár lidí, co včera padlo vysílením v lesích mezi hospodou v Hatích a Hromofkou, tak radši balíme a pomalou chůzí se loudáme na asfaltku a pak na jihozápad.

Nějak se od rána necítím ve vlastní kůži a cítím, že se se mnou něco děje. No - snad to přejde.

Na Hromofce už je živo. Vítám se s těmi co znám a seznamuju s těmi co neznám. Do toho pořád honím Mimino a Jirku, takže jsem družnej málo jako obvykle.

Po obědě sice Mimino uspávám a Jirka se konečně alespoň trošku zabavuje, ale je mi čím dál tím hůř. Zjišťuju, že už ani moc nevnímám, co se kolem děje. takže před setměním radši balím postavenej přístřech a po slavnostním zapálení ohně beru děti a mizím. Vcelku jsem rád, že se mnou nakonec do Modřan jede Tony - alespoň neusnu za volantem...

 

Noc byla opravdu brutální a fakt jsem nelitoval odjezdu. koho bych do rána v lese objímal, když tam není záchodová mísa? :-/


Kameňák © 1999 - 2018 .