[ Zpět na přehled ]

Šembera

19.-20.10.2017

Album ze čtvrtečního, dlouho předem plánovaného a ukončovacího vandru letošní turbosezóny. Další bude až na jaře, protože po změně času by byly podobné aktivity pro běžný dělný lid za trvalé tmy.

Trempsky v poslední době opomíjená - leč parádně podzimně barevná lokace - navíc díky všednímu dni víceméně liduprázdná. Na plácku u Šembery se kromě naší smečky objevují postupně Honza Autíčko, strejda Stařík a Jirka Škroch, kterému musíme vymyslet už konečně nějakou přezdívku. Podzimně barevným lesem pak táhneme proti proudu potoka. Rosničkáři sice věštili slunce, ale ve skutečnosti bylo podzimní pošmourno. Mimino sabotuje, takže se couráme po turistické značce pohodlným tempem - koneckonců je to opravdu kousek. Od balvanů u prvního chaty se pak šplháme na hrádek rovnou a ještě než padne tma, děláme příslušnou hromadu dřeva.

U ohně se válíme v listí, kecáme o všem možném, popíjíme víno a nakonec došlo i na kytaru. Děti ukládáme pod nedaleko nataženou plachtu už kolem osmý.

Za tmy v polospánku registruji, jak se ostatní trousí ze spacáků a uhání do pracovního procesu.

Podruhé mě děti budí už za šera. Je mlha a z plachty skapávají drobné kapičky sražené vlhkosti. Oblíkám oba syčáky a posílám je na průzkum okolí, abych měl prostor pro sbalení. Bavím se myšlenkou, co by si asi o nás myslel náhodný kolemjdoucí. Jestli by volal policii, psychiatra nebo sociálku.

U auta jsme po osmé ráno. Snídáme koláč a čaj z termosky a pak taky směřujeme ku Praze.


Kameňák © 1999 - 2018 .