[ Zpět na přehled ]

Předvánoční Brdy

16.-17.12.2017

Poslední volný víkend před Štědrým dnem - poslední možnost navýšení trempohodin v roce 2017.

 

Vyrážím jenom na jednu noc, takže vstávám brzy a na nádraží jsem ještě za tmy. Lokálka mě veze do Dobříše a pak bloudím cestou necestou - napřed kolem obory k Neskenonu, pak krátce odpočívám na Kudle a odtud rovnou do kopce. Pauzu dělám i na Třech studánkách, odkud to beru na Stožec a Břízu. Tamní naprosto vybraný dřevník svědčí o tom, že přede mnou tu byl Drak. Grrr!

Je mi nějak těžko, takže jdu z Břízy rovnou na Hromofku. Rozdělávám oheň, ale než si stačím uvařit polévku, jsou tu rozjaření Dobráci, co měli včera besídku U Menclů a nakonec tam spali na sále..

Večírek ten den začal brzy a byl podařený.

 

V noci padal sníh. Sice ho byl jenom poprašek, ale atmosféru zimního vandru to díky tomu mělo. Dokonce mě ráno vzbudilo tiché "ššššttt", jak se mi z plachty sesunula nasněžená lavina. Tak vstávám a fotím bílý les, plný probouzejících se individuí.

Před polednem se loučím a jdu přes Polední potoky do Dobříše. Cestou je po Brdech trempoprázdno, jenom nad Voznicí potkávám Fredyho s ženou, kteří jdou z vánočního ohně Paběrek. Nakonec do vlaku přisedají kompletní Pandové s obrovskými trsy jmelí.

Díky Brdským Dobrákům, za pozvání k ohni a kulturní zážitek :-)


Kameňák © 1999 - 2018 .